Päivitetty viimeksi 6/8/2021 00.14 / Ratsukoita starttaamassa 250 kpl / Kilpailijoita 21 eri valtiota edustaen (maatilasto)
Luokka 1: Privileged 120 cm (sponsori: EV) 37 os., 6 sijoittuu |
Luokan lähtölista
→ Liu'uta taulukkoa
|
1. Maesi Saarre (VRL-10531) - Rowandell Liberty VH21-031-0077 (120 cm) 0-0 vp 2. Tomas Bengström (VRL-08179) - Toshka VH21-021-0069 (120 cm) 0-0 vp 3. Rose O'Brien (VRL-11911) - Rushock Smoochum VH18-029-0079 (120 cm) 0-0 vp 4. Petra Lammi (VRL-10531) - Phaidia Prime VH21-012-0052 (120 cm) 0-0 vp 5. Neea Lahdenperä (VRL-02160) - Chloé Snilli VH18-029-0111 (120 cm) 0-0 vp 6. Anamaria Antongiorgi (VRL-10531) - Corradina SWA VH21-044-0014 (120 cm) 0-4 vp 7. Yelena Sokolova (VRL-14897) - P.T. Barnum VH21-101-0005 (120 cm) 0-4 vp 8. Eveliina Joutsjoki (VRL-05175) - Camelopardalis VH19-253-0002 (120 cm) 0-4 vp 9. Quintino Calabrese (VRL-01436) - Lumos Sorcerer VH16-253-0002 (120 cm) 0-8 vp 10. Nellie Gowler (VRL-00884) - Teaspoon Tricks VH17-027-0064 (120 cm) 0-12 vp 11. Flynn Daley (VRL-10878) - Gleanntán Red Baron VH19-069-0008 (120 cm) 1 vp 12. Sona Clarke (VRL-00884) - Primal Undercover VH17-027-0065 (120 cm) 3 vp 13. Jemiina Rajala (VRL-07412) - Skywards André VH17-021-0084 (120 cm) 4 vp 14. Martin Hartz (VRL-08817) - Adamas VH19-044-0011 (120 cm) 4 vp 15. Dmitriy Kozlov (VRL-14897) - Golden Krios VH21-050-0003 (120 cm) 4 vp 16. Sara Mäenpää (VRL-00884) - Cryannoon Sadhbh VH17-035-0060 (120 cm) 4 vp 17. Donielle Bianchi (VRL-14497) - Vanille de Beaumanoir VH-20-029-0080 (120 cm) 4 vp 18. Cecilia Blankley (VRL-01288) - D.E. Isidora VH17-039-0019 (120 cm) 4 vp 19. Rose O'Brien (VRL-11911) - Cloudfield Crowberry VH20-023-0058 (120 cm) 4 vp 20. Jasu Lakkahalla (VRL-14810) - He iti te mea hanga VH21-315-0001 (120 cm) 6 vp 21. Jaro Santaharju (VRL-08179) - Double Shot SWA xx VH20-006-0188 (120 cm) 8 vp 22. Nellie Gowler (VRL-00884) - Positive Plague VH15-027-0327 (120 cm) 8 vp 23. Sonja Lovell (VRL-11911) - Cloudfield Honeydevil VH19-155-0008 (120 cm) 8 vp 24. Alma Nummila (VRL-10531) - LB Phenomena VH20-048-0044 (120 cm) 8 vp 25. Sona Clarke (VRL-00884) - Fame's Fortunate VH12-027-0302 (120 cm) 8 vp 26. Agnieszka Nadolny (VRL-10531) - Cyberpunk NBD VH21-076-0021 (120 cm) 8 vp 27. Milja Hulkko (VRL-10674) - Fred Mercury VH15-006-0454 (120 cm) 8 vp 28. Vilna Nilsen (VRL-05175) - Boleyn of Shore VH20-029-0182 (120 cm) 8 vp 29. Sini Sarasto (VRL-05175) - Desroches Catawbiense VH21-021-0086 (120 cm) 8 vp 30. Jaxon Skeates (VRL-05175) - Rosegarden's Tayanita VH19-021-0064 (120 cm) 8 vp 31. Sylvi Sundberg (VRL-08179) - Sabotage RWD VH21-011-0143 (120 cm) 9 vp 32. Donielle Bianchi (VRL-14497) - Maëlys de l'Eau VH-20-029-0151 (120 cm) 9 vp 33. Neea Lahdenperä (VRL-02160) - Liljelunds Gyllene Mirakel VH19-029-0026 (120 cm) 10 vp 34. Cecilia Kastehelmi (VRL-04000) - Kastanjan Catch It VH21-031-0036 (120 cm) 12 vp 35. Magnus Antonini (VRL-01544) - Aragon XVI VH21-033-0038 (120 cm) 12 vp 36. Jemiina Rajala (VRL-07412) - Heldegrads Romero VH16-010-0044 (120 cm) 12 vp 37. Vilja Hoivisto (VRL-05322) - JB Heavens VH17-031-0539 (120 cm) 14 vp |
177 Rose O'Brien (VRL-11911) - Rushock Smoochum 062 Sona Clarke (VRL-00884) - Primal Undercover 100 Jemiina Rajala (VRL-07412) - Heldegrads Romero 081 Martin Hartz (VRL-08817) - Adamas 227 Vilna Nilsen (VRL-05175) - Boleyn of Shore 240 Donielle Bianchi (VRL-14497) - Vanille de Beaumanoir 140 Neea Lahdenperä (VRL-02160) - Liljelunds Gyllene Mirakel 179 Sonja Lovell (VRL-11911) - Cloudfield Honeydevil 152 Vilja Hoivisto (VRL-05322) - JB Heavens 032 Quintino Calabrese (VRL-01436) - Lumos Sorcerer 164 Cecilia Kastehelmi (VRL-04000) - Kastanjan Catch It 116 Tomas Bengström (VRL-08179) - Toshka 019 Maesi Saarre (VRL-10531) - Rowandell Liberty 178 Rose O'Brien (VRL-11911) - Cloudfield Crowberry 245 Cecilia Blankley (VRL-01288) - D.E. Isidora 064 Nellie Gowler (VRL-00884) - Teaspoon Tricks 017 Alma Nummila (VRL-10531) - LB Phenomena 226 Jaxon Skeates (VRL-05175) - Rosegarden's Tayanita 241 Donielle Bianchi (VRL-14497) - Maëlys de l'Eau 225 Eveliina Joutsjoki (VRL-05175) - Camelopardalis 099 Jemiina Rajala (VRL-07412) - Skywards André 141 Neea Lahdenperä (VRL-02160) - Chloé Snilli 018 Anamaria Antongiorgi (VRL-10531) - Corradina SWA 087 Jasu Lakkahalla (VRL-14810) - He iti te mea hanga 117 Sylvi Sundberg (VRL-08179) - Sabotage RWD 061 Sara Mäenpää (VRL-00884) - Cryannoon Sadhbh 118 Jaro Santaharju (VRL-08179) - Double Shot SWA xx 244 Yelena Sokolova (VRL-14897) - P.T. Barnum 016 Agnieszka Nadolny (VRL-10531) - Cyberpunk NBD 215 Milja Hulkko (VRL-10674) - Fred Mercury 065 Nellie Gowler (VRL-00884) - Positive Plague 039 Flynn Daley (VRL-10878) - Gleanntán Red Baron 063 Sona Clarke (VRL-00884) - Fame's Fortunate 193 Dmitriy Kozlov (VRL-14897) - Golden Krios 224 Sini Sarasto (VRL-05175) - Desroches Catawbiense 020 Petra Lammi (VRL-10531) - Phaidia Prime 098 Magnus Antonini (VRL-01544) - Aragon XVI |
Luokka 2: Jumbo 130 cm (sponsori: Sokka Luxuries) 40 os., 6 sijoittuu |
Luokan lähtölista
→ Liu'uta taulukkoa
|
1. Filippa Olsson (VRL-11911) - Everlasting VH19-155-0008 (130 cm) 0-0 vp 2. Sini Sarasto (VRL-05175) - Pink Cloud Chaser VH21-011-0251 (130 cm) 0-0 vp 3. Anamaria Antongiorgi (VRL-10531) - Arthea du Chêne Z VH21-272-0004 (130 cm) 0-0 vp 4. Cecilia Lundén (VRL-10674) - LB Mercede VH20-044-0051 (130 cm) 0-0 vp 5. Flynn Daley (VRL-10878) - Gleanntán Gallchobhar VH20-209-0016 (130 cm) 0-0 vp 6. Cecilia Blankley (VRL-01288) - Ce's Amsterdaminya VH17-039-0018 (130 cm) 0-0 vp 7. Isibéal MacKenna (VRL-11889) - Donovan VH20-209-0003 (130 cm) 0-0 vp 8. Sonja Lovell (VRL-11911) - Casablanca Cloud VH20-202-0019 (130 cm) 0-0 vp 9. Oscar Lovell (VRL-11911) - Priton Ezreal VH19-039-0009 (130 cm) 0-4 vp 10. Piia Ihantoja (VRL-10531) - Underground VH21-151-0003 (130 cm) 0-4 vp 11. Cecilia Lundén (VRL-10674) - Americana RBN VH20-043-0012 (130 cm) 0-8 vp 12. Merit Kalda (VRL-05265) - Foolish Fling Z VH20-272-0011 (130 cm) 0-8 vp 13. Jeramy Raeske (VRL-01725) - Kallan Leafrain VH19-031-0057 (130 cm) 4 vp 14. Nicolaas Brouwer (VRL-11911) - Heavenbound de Winter VH19-155-0008 (130 cm) 4 vp 15. Felix Altermatt (VRL-10878) - Castlelyons Royal Sea Lion VH20-209-0008 (130 cm) 4 vp 16. Milja Hulkko (VRL-10674) - Serellenders Monsterman VH16-031-0669 (130 cm) 4 vp 17. Vilna Nilsen (VRL-05175) - Bélanger Benilzur VH21-029-0246 (130 cm) 6 vp 18. Tomas Bengström (VRL-08179) - Danse Macabre VH20-121-0006 (130 cm) 8 vp 19. Sissi Pietinen (VRL-09562) - Akilina VH16-101-0003 (130 cm) 8 vp 20. Sylvi Sundberg (VRL-08179) - Chills Hills VH20-031-0060 (130 cm) 8 vp 21. Heidi Näyhö (VRL-01725) - Esmeronya v.d. Lilienhof VH19-029-0090 (130 cm) 8 vp 22. Milja Hulkko (VRL-10674) - Salty Barracuda VH20-029-0084 (130 cm) 8 vp 23. Harrie Chapman (VRL-05322) - Seventh Ruddy VH21-202-0007 (130 cm) 10 vp 24. Milla-Riina Arokoski (VRL-14905) - JB Indi VH-17-031-0529 (130 cm) 10 vp 25. Cecilia Lundén (VRL-10674) - Ordnung Coco VH15-012-0355 (130 cm) 12 vp 26. Fiia Nolvi (VRL-11523) - Comme Si VH20-076-0016 (130 cm) 12 vp 27. Tijs Schepper (VRL-01544) - Tournai VH21-076-0019 (130 cm) 12 vp 28. Naella Wahlman (VRL-12320) - Anya RR VH21-011-0088 (130 cm) 12 vp 29. Jaro Santaharju (VRL-08179) - Mombasa Hills VH20-021-0005 (130 cm) 12 vp 30. Majiná Ansamaa (VRL-14810) - Casse-cou VH21-121-0030 (130 cm) 12 vp 31. Majiná Ansamaa (VRL-14810) - Bobcat VH21-012-0035 (130 cm) 16 vp 32. Sylvi Sundberg (VRL-08179) - Kastanjan Petite Fleur VH19-031-0082 (130 cm) 16 vp 33. Eveliina Joutsjoki (VRL-05175) - Altáriel Roux VH19-121-0031 (130 cm) 16 vp 34. Akseli Ruusuvuori (VRL-08179) - Kastanjan Rubigo VH19-031-0220 (130 cm) 17 vp 35. Janna Kirsch (VRL-07412) - Oldenhill's Cici VH12-011-0467 (130 cm) 18 vp 36. Tijs Schepper (VRL-01544) - Tonnerre VH21-076-0027 (130 cm) 18 vp 37. Lotta Haltaja (VRL-09562) - Wanita Cloud VH19-012-0161 (130 cm) 18 vp 38. Isibéal MacKenna (VRL-11889) - Solemn Secrecy xx VH20-006-0073 (130 cm) 20 vp 39. Vilna Nilsen (VRL-05175) - Cabarnagh Padraic VH17-035-0067 (130 cm) 20 vp 40. Tijs Schepper (VRL-01544) - Marilou de Mousson VH21-121-0042 (130 cm) 20 vp |
082 Jeramy Raeske (VRL-01725) - Kallan Leafrain 120 Sylvi Sundberg (VRL-08179) - Chills Hills 021 Anamaria Antongiorgi (VRL-10531) - Arthea du Chêne Z 095 Tijs Schepper (VRL-01544) - Marilou de Mousson 217 Cecilia Lundén (VRL-10674) - Ordnung Coco 123 Jaro Santaharju (VRL-08179) - Mombasa Hills 171 Isibéal MacKenna (VRL-11889) - Donovan 041 Felix Altermatt (VRL-10878) - Castlelyons Royal Sea Lion 119 Tomas Bengström (VRL-08179) - Danse Macabre 089 Majiná Ansamaa (VRL-14810) - Casse-cou 182 Filippa Olsson (VRL-11911) - Everlasting 196 Sissi Pietinen (VRL-09562) - Akilina 122 Akseli Ruusuvuori (VRL-08179) - Kastanjan Rubigo 211 Fiia Nolvi (VRL-11523) - Comme Si 181 Sonja Lovell (VRL-11911) - Casablanca Cloud 246 Cecilia Blankley (VRL-01288) - Ce's Amsterdaminya 229 Eveliina Joutsjoki (VRL-05175) - Altáriel Roux 183 Oscar Lovell (VRL-11911) - Priton Ezreal 230 Vilna Nilsen (VRL-05175) - Cabarnagh Padraic 220 Cecilia Lundén (VRL-10674) - Americana RBN 218 Milja Hulkko (VRL-10674) - Salty Barracuda 055 Naella Wahlman (VRL-12320) - Anya RR 101 Janna Kirsch (VRL-07412) - Oldenhill's Cici 213 Harrie Chapman (VRL-05322) - Seventh Ruddy 083 Heidi Näyhö (VRL-01725) - Esmeronya v.d. Lilienhof 094 Tijs Schepper (VRL-01544) - Tournai 088 Majiná Ansamaa (VRL-14810) - Bobcat 199 Milla-Riina Arokoski (VRL-14905) - JB Indi 228 Sini Sarasto (VRL-05175) - Pink Cloud Chaser 121 Sylvi Sundberg (VRL-08179) - Kastanjan Petite Fleur 197 Lotta Haltaja (VRL-09562) - Wanita Cloud 022 Piia Ihantoja (VRL-10531) - Underground 180 Nicolaas Brouwer (VRL-11911) - Heavenbound de Winter 040 Flynn Daley (VRL-10878) - Gleanntán Gallchobhar 172 Isibéal MacKenna (VRL-11889) - Solemn Secrecy xx 216 Cecilia Lundén (VRL-10674) - LB Mercede 231 Vilna Nilsen (VRL-05175) - Bélanger Benilzur 004 Merit Kalda (VRL-05265) - Foolish Fling Z 096 Tijs Schepper (VRL-01544) - Tonnerre 219 Milja Hulkko (VRL-10674) - Serellenders Monsterman |
Luokka 3: Champion 140 cm (sponsori: Neon Estate) 46 os., 6 sijoittuu |
Luokan lähtölista
→ Liu'uta taulukkoa
|
1. Fanny Lång (VRL-10674) - Royal Mint VH21-021-0088 (140 cm) 0-0 vp 2. Sonja Lovell (VRL-11911) - Hera de Winter VH19-155-0007 (140 cm) 0-0 vp 3. Josefiina Salo (VRL-07412) - Un Bacio Ancora VH21-279-0009 (140 cm) 0-0 vp 4. Petra Lammi (VRL-10531) - Gabbana Krypton VH15-066-0048 (140 cm) 0-0 vp 5. Jaxon Skeates (VRL-05175) - Rosenkavalier VH20-153-0002 (140 cm) 0-0 vp 6. Alexander Rosengård (VRL-05265) - Plein de Charme E VH18-031-0160 (140 cm) 0-0 vp 7. Aaron Hamara (VRL-14837) - Regina Apis RGS VH20-011-0292 (140 cm) 0-2 vp 8. Isibéal MacKenna (VRL-11889) - Divisadero xx VH20-006-0072 (140 cm) 0-3 vp 9. Nova Joutsjoki (VRL-03745) - Abuèrita VH19-218-0003 (140 cm) 0-4 vp 10. Aatu Ahlström (VRL-14207) - Santorini Sun VH19-011-0127 (140 cm) 0-4 vp 11. Milja Malmila (VRL-00692) - M.B. Adrasteia VH18-031-0277 (140 cm) 0-8 vp 12. Nicole Rayman (VRL-00884) - Charolyn GER VH03-066-8549 (140 cm) 0-8 vp 13. Jeramy Raeske (VRL-01725) - Kallan Sycamore VH17-031-0411 (140 cm) 0-10 vp 14. Cadi Swatson (VRL-00884) - Blank Ilsegreth W VH04-066-1074 (140 cm) 0-12 vp 15. Filippa Olsson (VRL-11911) - Mango Mojito Wolf VH16-031-0755 (140 cm) 4 vp 16. Dmitriy Kozlov (VRL-14897) - Konstantin VH21-101-0001 (140 cm) 4 vp 17. Tino Lakkahalla (VRL-14810) - M.B. Clementine VH20-031-0222 (140 cm) 4 vp 18. Nicole Rayman (VRL-00884) - Garden of Ashes VH19-043-0019 (140 cm) 4 vp 19. Sylvi Sundberg (VRL-08179) - Sous Le Ciel Hills VH20-031-0051 (140 cm) 4 vp 20. Flynn Daley (VRL-10878) - Gleanntán Chewits VH19-209-0011 (140 cm) 4 vp 21. Piia Ihantoja (VRL-10531) - Untold Unity BE VH15-076-0032 (140 cm) 4 vp 22. Akseli Ruusuvuori (VRL-08179) - LB Valium VH20-021-0011 (140 cm) 4 vp 23. Dochas Ansamaa (VRL-14810) - Viszontlátásra VH21-070-0002 (140 cm) 4 vp 24. Tomas Bengström (VRL-08179) - Primrose Hills VH19-031-0222 (140 cm) 8 vp 25. Aaron Hamara (VRL-14837) - Höna Xtreme VH21-253-0005 (140 cm) 8 vp 26. Joachim Altmann (VRL-05265) - Platypus Z VH21-272-0008 (140 cm) 8 vp 27. Sissi Pietinen (VRL-09562) - Faína Sova VH21-101-0011 (140 cm) 8 vp 28. Sofia Taylor (VRL-11911) - Ares Cloud VH20-155-0010 (140 cm) 8 vp 29. Nicole Rayman (VRL-00884) - Kreszenz GER VH12-066-0053 (140 cm) 9 vp 30. Janna Kirsch (VRL-07412) - Ordinary Silvers VH20-011-0106 (140 cm) 10 vp 31. Naella Wahlman (VRL-12320) - Anthropologie M! VH21-012-0036 (140 cm) 10 vp 32. Tom Taylforth (VRL-01288) - Ce's Tuscaroaring VH16-031-0848 (140 cm) 12 vp 33. Felicia Kastehelmi (VRL-04000) - Hukan Muskrat VH17-031-0555 (140 cm) 12 vp 34. Arya Zuckerberg (VRL-14903) - Alizay's Cazarman VH20-012-0116 (140 cm) 12 vp 35. Cadi Swatson (VRL-00884) - Photoshoot Prime VH15-066-0119 (140 cm) 12 vp 36. Jaro Santaharju (VRL-08179) - Everholt French Kiss VH19-076-0002 (140 cm) 12 vp 37. Lidia Railakka (VRL-14837) - Arcangelo VH20-031-0054 (140 cm) 16 vp 38. Pauliina Sajasalo (VRL-11290) - Altair VH21-031-0033 (140 cm) 16 vp 39. Sini Sarasto (VRL-05175) - Khion Arkhaiotes VH21-012-0134 (140 cm) 20 vp 40. Sonja Lovell (VRL-11911) - Icarus de Winter VH19-155-0009 (140 cm) 20 vp 41. Samuli Jokihaara (VRL-02160) - M.B. Acis VH18-031-0360 (140 cm) 24 vp 42. Anni Vuorela (VRL-12727) - Hayuni RR VH21-031-0006 (140 cm) 24 vp 43. Merit Kalda (VRL-05265) - Nothingman VH21-048-0034 (140 cm) 28 vp 44. Jaro Santaharju (VRL-08179) - Kastanjan Cava Noche VH20-031-0012 (140 cm) 29 vp Janna Kirsch (VRL-07412) - Cranleigh Drogo VH17-011-0110 (140 cm) HYL Rasmus Alsila (VRL-11889) - Rosengårds Coral VH21-031-0228 (140 cm) HYL |
066 Cadi Swatson (VRL-00884) - Photoshoot Prime 090 Tino Lakkahalla (VRL-14810) - M.B. Clementine 007 Joachim Altmann (VRL-05265) - Platypus Z 198 Sissi Pietinen (VRL-09562) - Faína Sova 204 Aatu Ahlström (VRL-14207) - Santorini Sun 165 Felicia Kastehelmi (VRL-04000) - Hukan Muskrat 125 Jaro Santaharju (VRL-08179) - Everholt French Kiss 068 Nicole Rayman (VRL-00884) - Charolyn GER 194 Dmitriy Kozlov (VRL-14897) - Konstantin 187 Sofia Taylor (VRL-11911) - Ares Cloud 200 Aaron Hamara (VRL-14837) - Regina Apis RGS 006 Merit Kalda (VRL-05265) - Nothingman 056 Naella Wahlman (VRL-12320) - Anthropologie M! 173 Isibéal MacKenna (VRL-11889) - Divisadero xx 239 Anni Vuorela (VRL-12727) - Hayuni RR 186 Sonja Lovell (VRL-11911) - Icarus de Winter 236 Nova Joutsjoki (VRL-03745) - Abuèrita 102 Josefiina Salo (VRL-07412) - Un Bacio Ancora 104 Janna Kirsch (VRL-07412) - Cranleigh Drogo 067 Cadi Swatson (VRL-00884) - Blank Ilsegreth W 024 Piia Ihantoja (VRL-10531) - Untold Unity BE 238 Pauliina Sajasalo (VRL-11290) - Altair 127 Akseli Ruusuvuori (VRL-08179) - LB Valium 069 Nicole Rayman (VRL-00884) - Kreszenz GER 023 Petra Lammi (VRL-10531) - Gabbana Krypton 162 Arya Zuckerberg (VRL-14903) - Alizay's Cazarman 128 Sylvi Sundberg (VRL-08179) - Sous Le Ciel Hills 084 Jeramy Raeske (VRL-01725) - Kallan Sycamore 201 Aaron Hamara (VRL-14837) - Höna Xtreme 142 Samuli Jokihaara (VRL-02160) - M.B. Acis 233 Jaxon Skeates (VRL-05175) - Rosenkavalier 185 Sonja Lovell (VRL-11911) - Hera de Winter 091 Dochas Ansamaa (VRL-14810) - Viszontlátásra 247 Tom Taylforth (VRL-01288) - Ce's Tuscaroaring 184 Filippa Olsson (VRL-11911) - Mango Mojito Wolf 232 Sini Sarasto (VRL-05175) - Khion Arkhaiotes 005 Alexander Rosengård (VRL-05265) - Plein de Charme E 042 Flynn Daley (VRL-10878) - Gleanntán Chewits 212 Milja Malmila (VRL-00692) - M.B. Adrasteia 126 Jaro Santaharju (VRL-08179) - Kastanjan Cava Noche 221 Fanny Lång (VRL-10674) - Royal Mint 159 Rasmus Alsila (VRL-11889) - Rosengårds Coral 103 Janna Kirsch (VRL-07412) - Ordinary Silvers 070 Nicole Rayman (VRL-00884) - Garden of Ashes 243 Lidia Railakka (VRL-14837) - Arcangelo 124 Tomas Bengström (VRL-08179) - Primrose Hills |
Luokka 4: Master 150 cm (sponsori: KGR 2005) 42 os., 6 sijoittuu |
Luokan lähtölista
→ Liu'uta taulukkoa
|
1. Sonja Lovell (VRL-11911) - Hellbound Cloud VH20-155-0009 (150 cm) 0-0 vp 2. Viola Gråskär (VRL-00692) - Pomeron Fall VH18-012-0259 (150 cm) 0-0 vp 3. Dmitriy Kozlov (VRL-14897) - Vagabond Valley VH21-044-0012 (150 cm) 0-0 vp 4. Tom Taylforth (VRL-01288) - Geninaj Dom VH14-039-0027 (150 cm) 0-1 vp 5. Nicole Rayman (VRL-00884) - Savinja Z VH19-272-0060 (150 cm) 0-2 vp 6. Janna Kirsch (VRL-07412) - Ilia Luno VH14-044-0258 (150 cm) 0-4 vp 7. Akseli Ruusuvuori (VRL-08179) - Don Rostojev VH18-011-0244 (150 cm) 0-4 vp 8. Akseli Ruusuvuori (VRL-08179) - Bedlam's Bane VH19-011-0162 (150 cm) 0-4 vp 9. Aatu Ahlström (VRL-14207) - Pombe CWL VH18-012-0143 (150 cm) 0-5 vp 10. Janna Kirsch (VRL-07412) - Velvet RGE VH20-011-0102 (150 cm) 0-8 vp 11. Cadi Swatson (VRL-00884) - Nouvelle Lune Z VH18-272-0112 (150 cm) 0-8 vp 12. Anamaria Antongiorgi (VRL-10531) - M.B. Osmi VH18-031-0279 (150 cm) 0-12 vp 13. Alex Kristensen (VRL-14365) - Brokeback Devil in Me VH18-011-0142 (150 cm) 2 vp 14. Jaro Santaharju (VRL-08179) - Kastanjan Escada VH18-031-0337 (150 cm) 4 vp 15. Samuli Jokihaara (VRL-02160) - Spiderman Snilli VH16-031-0317 (150 cm) 4 vp 16. Ella Malila (VRL-07412) - Occult du Rotch Z VH20-272-0018 (150 cm) 4 vp 17. Samuli Jokihaara (VRL-02160) - Hattie Snilli VH14-031-1192 (150 cm) 4 vp 18. Tom Taylforth (VRL-01288) - Ce's Shonena VH14-039-0023 (150 cm) 4 vp 19. Dain Klaasen (VRL-01544) - Cornicen VH21-054-0009 (150 cm) 4 vp 20. Cadi Swatson (VRL-00884) - Wynette Cloud VH20-012-0027 (150 cm) 5 vp 21. Jacki Cartagena (VRL-10531) - Pyronine Prime VH16-066-0104 (150 cm) 8 vp 22. Alex Kristensen (VRL-14365) - Orange Wood's Lovemix Z VH19-272-0015 (150 cm) 8 vp 23. Nicole Rayman (VRL-00884) - Everholt Novellá Z VH18-272-0113 (150 cm) 8 vp 24. Matteo Locatelli (VRL-14207) - Citcat Woods VH15-031-0560 (150 cm) 8 vp 25. Cecilie Lundén (VRL-10674) - Guerrier de Blois VH20-121-0038 (150 cm) 8 vp 26. Aatu Ahlström (VRL-14207) - Kastanjan Marbella VH20-031-0089 (150 cm) 8 vp 27. Jaro Santaharju (VRL-08179) - High Hopes Hills VH19-013-0035 (150 cm) 8 vp 28. Jeremiah Nykvist (VRL-05322) - Tranquille K VH17-012-0099 (150 cm) 8 vp 29. Mikael Gren (VRL-09386) - Phantasio VH19-044-0018 (150 cm) 8 vp 30. Nicole Rayman (VRL-00884) - Everholt With Luxury VH18-043-0001 (150 cm) 9 vp 31. Felix Altermatt (VRL-10878) - Chiasma SWA xx VH20-006-0133 (150 cm) 10 vp 32. Maesi Saarre (VRL-10531) - J. Booyah Prime VH16-066-0069 (150 cm) 10 vp 33. Sofia Taylor (VRL-11911) - Daredevil VH19-155-0008 (150 cm) 12 vp 34. Merit Kalda (VRL-05265) - Stardom Calls VH20-048-0006 (150 cm) 12 vp 35. Mikael Gren (VRL-09386) - Beatrix v. Helmwald VH19-011-0089 (150 cm) 12 vp 36. Hugo Boudon (VRL-10878) - Triumphant Rebel VH16-209-0045 (150 cm) 12 vp 37. Samuli Jokihaara (VRL-02160) - Tiara Snilli VH17-031-0639 (150 cm) 16 vp 38. Juuso Sherman (VRL-05322) - Terminal Zei VH20-031-0300 (150 cm) 16 vp 39. Luna Lefèvre (VRL-14365) - Falconer VH18-031-0198 (150 cm) 20 vp 40. Sylvi Sundberg (VRL-08179) - Caledonia Hills VH19-031-0304 (150 cm) 20 vp Janna Kirsch (VRL-07412) - Cranleigh Koko VH16-011-0409 (150 cm) HYL Tino Lakkahalla (VRL-14810) - Calypso Cas VH20-011-0295 (150 cm) KESK |
047 Alex Kristensen (VRL-14365) - Brokeback Devil in Me 195 Dmitriy Kozlov (VRL-14897) - Vagabond Valley 143 Samuli Jokihaara (VRL-02160) - Tiara Snilli 025 Anamaria Antongiorgi (VRL-10531) - M.B. Osmi 109 Janna Kirsch (VRL-07412) - Ilia Luno 106 Ella Malila (VRL-07412) - Occult du Rotch Z 205 Matteo Locatelli (VRL-14207) - Citcat Woods 051 Mikael Gren (VRL-09386) - Phantasio 248 Tom Taylforth (VRL-01288) - Ce's Shonena 166 Viola Gråskär (VRL-00692) - Pomeron Fall 048 Luna Lefèvre (VRL-14365) - Falconer 132 Jaro Santaharju (VRL-08179) - High Hopes Hills 130 Akseli Ruusuvuori (VRL-08179) - Don Rostojev 072 Cadi Swatson (VRL-00884) - Nouvelle Lune Z 144 Samuli Jokihaara (VRL-02160) - Spiderman Snilli 131 Sylvi Sundberg (VRL-08179) - Caledonia Hills 107 Janna Kirsch (VRL-07412) - Cranleigh Koko 008 Merit Kalda (VRL-05265) - Stardom Calls 073 Nicole Rayman (VRL-00884) - Savinja Z 027 Jacki Cartagena (VRL-10531) - Pyronine Prime 249 Tom Taylforth (VRL-01288) - Geninaj Dom 133 Jaro Santaharju (VRL-08179) - Kastanjan Escada 154 Juuso Sherman (VRL-05322) - Terminal Zei 153 Jeremiah Nykvist (VRL-05322) - Tranquille K 145 Samuli Jokihaara (VRL-02160) - Hattie Snilli 129 Akseli Ruusuvuori (VRL-08179) - Bedlam's Bane 043 Hugo Boudon (VRL-10878) - Triumphant Rebel 026 Maesi Saarre (VRL-10531) - J. Booyah Prime 189 Sofia Taylor (VRL-11911) - Daredevil 092 Tino Lakkahalla (VRL-14810) - Calypso Cas 074 Nicole Rayman (VRL-00884) - Everholt Novellá Z 097 Dain Klaasen (VRL-01544) - Cornicen 044 Felix Altermatt (VRL-10878) - Chiasma SWA xx 050 Alex Kristensen (VRL-14365) - Orange Wood's Lovemix Z 206 Aatu Ahlström (VRL-14207) - Kastanjan Marbella 052 Mikael Gren (VRL-09386) - Beatrix v. Helmwald 222 Cecilie Lundén (VRL-10674) - Guerrier de Blois 108 Janna Kirsch (VRL-07412) - Velvet RGE 188 Sonja Lovell (VRL-11911) - Hellbound Cloud 071 Cadi Swatson (VRL-00884) - Wynette Cloud 207 Aatu Ahlström (VRL-14207) - Pombe CWL 075 Nicole Rayman (VRL-00884) - Everholt With Luxury |
Luokka 5: Grand Prix 160 cm (sponsori: Equestrian PRO) 40 os., 6 sijoittuu |
Luokan lähtölista
→ Liu'uta taulukkoa
|
1. Cadi Swatson (VRL-00884) - Wenzeslaus GER VH12-066-0042 (160 cm) 0-0 vp 2. Eveliina Joutsjoki (VRL-05175) - Hidebehind VH19-006-0031 (160 cm) 0-0 vp 3. Oliver Koosch (VRL-12320) - Allsaints Clover Z VH21-272-0001 (160 cm) 0-0 vp 4. Petra Lammi (VRL-10531) - Everholt Supreme VH18-048-0005 (160 cm) 0-2 vp 5. Jeramy Raeske (VRL-01725) - Look at Snilli VH18-031-0334 (160 cm) 0-4 vp 6. Joachim Altmann (VRL-05265) - Fine Fedora VH20-121-0008 (160 cm) 0-8 vp 7. Sini Sarasto (VRL-05175) - Silverlode Zombie Chords VH18-031-0353 (160 cm) 0-8 vp 8. Sylvi Sundberg (VRL-08179) - Utah Hills VH19-031-0083 (160 cm) 0-12 vp 9. Hannes Savioja (VRL-05322) - Artilleroy VH19-076-0008 (160 cm) 0-12 vp 10. Icarus Kristiansen (VRL-01436) - Acinonyx VH21-253-0004 (160 cm) 1 vp 11. Janna Kirsch (VRL-07412) - Freddie v. Helmwald VH18-011-0034 (160 cm) 4 vp 12. Cadi Swatson (VRL-00884) - Gold Pfote VH06-066-7532 (160 cm) 4 vp 13. Andy Toyne (VRL-10531) - Hexagon Prime VH18-048-0009 (160 cm) 4 vp 14. Sofia Taylor (VRL-11911) - American Gothic VH20-155-0008 (160 cm) 4 vp 15. Merit Kalda (VRL-05265) - Karina VH06-011-3466 (160 cm) 4 vp 16. Emilo Belcotte (VRL-05265) - Rozzano Z VH19-272-0001 (160 cm) 4 vp 17. Nicole Rayman (VRL-00884) - Tevfika Vita VH06-066-7315 (160 cm) 4 vp 18. Janna Kirsch (VRL-07412) - Havana v. Helmwald VH20-011-0105 (160 cm) 4 vp 19. Tom Taylforth (VRL-01288) - Scoprse Bride Dom VH16-011-0415 (160 cm) 5 vp 20. Andy Toyne (VRL-10531) - Baeva Prime VH15-031-0775 (160 cm) 6 vp 21. Viola Gråskär (VRL-00692) - Resistance Fall VH18-012-0323 (160 cm) 8 vp 22. Josefiina Salo (VRL-07412) - Robotica At VH17-011-0316 (160 cm) 8 vp 23. Martin Kirsch (VRL-07412) - Ancalagon the Black DFC VH19-031-0290 (160 cm) 8 vp 24. Janna Kirsch (VRL-07412) - Philo Luno VH14-044-0252 (160 cm) 8 vp 25. Sonja Lovell (VRL-11911) - Wyrda Vesuvio VH20-202-0009 (160 cm) 8 vp 26. Mikael Gren (VRL-09386) - Leonardo II VH19-011-0133 (160 cm) 8 vp 27. Nicole Rayman (VRL-00884) - Annia Hadice VH06-066-8380 (160 cm) 8 vp 28. Akseli Ruusuvuori (VRL-08179) - Apollo Hills VH19-031-0261 (160 cm) 8 vp 29. Nicole Rayman (VRL-00884) - Konstant C VH18-048-0001 (160 cm) 8 vp 30. Jacki Cartagena (VRL-10531) - Ambiguity Krypton VH16-066-0059 (160 cm) 8 vp 31. Hugo Boudon (VRL-10878) - Snakeheads EC VH14-209-0125 (160 cm) 9 vp 32. Naella Wahlman (VRL-12320) - Iris Apricotta VH21-012-0151 (160 cm) 12 vp 33. Iida Häggman (VRL-02160) - Jackpot Snilli VH15-031-1135 (160 cm) 12 vp 34. Markus Asplund (VRL-05265) - Grosvenor de Cheney VH18-121-0110 (160 cm) 12 vp 35. Samuli Jokihaara (VRL-02160) - Zemba Snilli VH15-031-0164 (160 cm) 12 vp 36. Matteo Locatelli (VRL-14207) - Garnet VH20-011-0007 (160 cm) 13 vp 37. Sofia Taylor (VRL-11911) - Pinky Amber VH15-202-0016 (160 cm) 16 vp 38. Iida Häggman (VRL-02160) - Allim's Expresso VH15-031-0804 (160 cm) 16 vp 39. Akseli Ruusuvuori (VRL-08179) - Carnico Z VH19-272-0047 (160 cm) 16 vp Jaro Santaharju (VRL-08179) - Kastanjan Catmint VH19-031-0144 (160 cm) HYL |
135 Akseli Ruusuvuori (VRL-08179) - Carnico Z 033 Icarus Kristiansen (VRL-01436) - Acinonyx 112 Janna Kirsch (VRL-07412) - Havana v. Helmwald 028 Andy Toyne (VRL-10531) - Baeva Prime 085 Jeramy Raeske (VRL-01725) - Look at Snilli 079 Nicole Rayman (VRL-00884) - Annia Hadice 057 Naella Wahlman (VRL-12320) - Iris Apricotta 235 Eveliina Joutsjoki (VRL-05175) - Hidebehind 058 Oliver Koosch (VRL-12320) - Allsaints Clover Z 010 Merit Kalda (VRL-05265) - Karina 111 Josefiina Salo (VRL-07412) - Robotica At 030 Jacki Cartagena (VRL-10531) - Ambiguity Krypton 155 Hannes Savioja (VRL-05322) - Artilleroy 009 Markus Asplund (VRL-05265) - Grosvenor de Cheney 190 Sofia Taylor (VRL-11911) - Pinky Amber 250 Tom Taylforth (VRL-01288) - Scoprse Bride Dom 147 Iida Häggman (VRL-02160) - Jackpot Snilli 045 Hugo Boudon (VRL-10878) - Snakeheads EC 054 Mikael Gren (VRL-09386) - Leonardo II 234 Sini Sarasto (VRL-05175) - Silverlode Zombie Chords 077 Cadi Swatson (VRL-00884) - Wenzeslaus GER 031 Petra Lammi (VRL-10531) - Everholt Supreme 192 Sonja Lovell (VRL-11911) - Wyrda Vesuvio 113 Janna Kirsch (VRL-07412) - Freddie v. Helmwald 076 Cadi Swatson (VRL-00884) - Gold Pfote 078 Nicole Rayman (VRL-00884) - Tevfika Vita 191 Sofia Taylor (VRL-11911) - American Gothic 110 Martin Kirsch (VRL-07412) - Ancalagon the Black DFC 208 Matteo Locatelli (VRL-14207) - Garnet 134 Akseli Ruusuvuori (VRL-08179) - Apollo Hills 146 Iida Häggman (VRL-02160) - Allim's Expresso 137 Jaro Santaharju (VRL-08179) - Kastanjan Catmint 136 Sylvi Sundberg (VRL-08179) - Utah Hills 029 Andy Toyne (VRL-10531) - Hexagon Prime 011 Joachim Altmann (VRL-05265) - Fine Fedora 114 Janna Kirsch (VRL-07412) - Philo Luno 080 Nicole Rayman (VRL-00884) - Konstant C 167 Viola Gråskär (VRL-00692) - Resistance Fall 012 Emilo Belcotte (VRL-05265) - Rozzano Z 148 Samuli Jokihaara (VRL-02160) - Zemba Snilli |
Luokka 6: Prix de ERJ 120–160 cm, tekstituotokset (sponsori: ERJ) 26 os., 5 sijoittuu |
Luokan lähtölista
→ Liu'uta taulukkoa
|
1. Salma Stjärndahl (VRL-13360) - Bonnie KN VH15-029-0290 (120 cm) 0-0 vp 2. Alexander Rosengård (VRL-05265) - Quentin Quire VH19-044-0045 (150 cm) 0-0 vp 3. Emilo Belcotte (VRL-05265) - Copperfrost VH18-044-0127 (150 cm) 0-0 vp 4. Alexiina Center (VRL-02207) - Orange Wood's Lumious VH15-054-0006 (150 cm) 0-0 vp 5. Jenna Ahmo (VRL-07412) - Amnesia At VH15-012-0340 (130 cm) 0-0 vp 6. Oliver Koosch (VRL-12320) - Dragonfruit v. Helmwald VH21-011-0090 (140 cm) 0-0 vp 7. Rasmus Alsila (VRL-11889) - Grim Show VH21-031-0105 (130 cm) 0-0 vp 8. Matteo Locatelli (VRL-14207) - Virago Seabreeze VH20-202-0011 (160 cm) 0-4 vp 9. Lauri Merikanto (VRL-08817) - Livin' Las Vegaz VH19-031-003 (150 cm) 0-4 vp 10. Sierra Monterrosa (VRL-11124) - D.E. Dostoevsky VH21-039-0072 (120 cm) 0-4 vp 11. Matilda Tammilehto (VRL-08817) - Rosengårds Zelia VH18-031-0247 (120 cm) 0-4 vp 12. Hanne Rosten (VRL-05322) - Aconcagua VH19-013-0073 (120 cm) 0-5 vp 12. Matilda Tammilehto (VRL-08817) - Esperite v. Bloom VH19-021-0027 (130 cm) 0-5 vp 14. Isak Sederström (VRL-05265) - Evanesco VH21-031-0236 (130 cm) 0-6 vp 15. Akseli Ruusuvuori (VRL-08179) - Ursa Major Hills VH19-031-0260 (160 cm) 0-8 vp 16. Milja Malmila (VRL-00692) - Kastanjan Gallant VH18-031-0499 (140 cm) 0-9 vp 17. Juuso Sherman (VRL-05322) - Rosengårds Pickett VH19-031-0060 (140 cm) 0-9 vp 18. Milja Malmila (VRL-00692) - M.B. Carabella VH19-031-0067 (140 cm) 2 vp 19. Sylvi Sundberg (VRL-08179) - Kastanjan Kohinoor VH20-011-0184 (130 cm) 4 vp 20. Minni Vanha-aho (VRL-10337) - Rosa Majalis VH20-031-0294 (150 cm) 4 vp 21. Lauri Merikanto (VRL-08817) - Malachai VH18-021-0086 (140 cm) 4 vp 22. Joachim Altmann (VRL-11889) - Oberon Fuchs VH20-021-0028 (150 cm) 4 vp 23. Jerita Lunden (VRL-05322) - Babblybumblybaboon VH21-012-0119 (130 cm) 8 vp 24. Kiira Veiskonen (VRL-12320) - Cloudfield Casimiro VH21-023-0006 (130 cm) 12 vp 24. Dochas Ansamaa (VRL-14810) - Prudence VH20-048-0040 (160 cm) 12 vp 24. Matteo Locatelli (VRL-14207) - Vappula Amor Amor VH20-031-0090 (160 cm) 12 vp |
001 Matilda Tammilehto (VRL-08817) - Rosengårds Zelia 156 Hanne Rosten (VRL-05322) - Aconcagua 203 Sierra Monterrosa (VRL-11124) - D.E. Dostoevsky 242 Salma Stjärndahl (VRL-13360) - Bonnie KN 059 Kiira Veiskonen (VRL-12320) - Cloudfield Casimiro 115 Jenna Ahmo (VRL-07412) - Amnesia At 138 Sylvi Sundberg (VRL-08179) - Kastanjan Kohinoor 237 Isak Sederström (VRL-05265) - Evanesco 168 Milja Malmila (VRL-00692) - Kastanjan Gallant 002 Lauri Merikanto (VRL-08817) - Malachai 157 Jerita Lunden (VRL-05322) - Babblybumblybaboon 160 Rasmus Alsila (VRL-11889) - Grim Show 046 Matilda Tammilehto (VRL-08817) - Esperite v. Bloom 060 Oliver Koosch (VRL-12320) - Dragonfruit v. Helmwald 158 Juuso Sherman (VRL-05322) - Rosengårds Pickett 169 Milja Malmila (VRL-00692) - M.B. Carabella 209 Matteo Locatelli (VRL-14207) - Vappula Amor Amor 013 Alexander Rosengård (VRL-05265) - Quentin Quire 037 Alexiina Center (VRL-02207) - Orange Wood's Lumious 161 Joachim Altmann (VRL-11889) - Oberon Fuchs 003 Lauri Merikanto (VRL-08817) - Livin' Las Vegaz 214 Emilo Belcotte (VRL-05265) - Copperfrost 223 Minni Vanha-aho (VRL-10337) - Rosa Majalis 093 Dochas Ansamaa (VRL-14810) - Prudence 139 Akseli Ruusuvuori (VRL-08179) - Ursa Major Hills 210 Matteo Locatelli (VRL-14207) - Virago Seabreeze |
Luokka 7: Prix de PKK 120–160 cm, kuvatuotokset (sponsori: PKK) 19 os., 4 sijoittuu |
Luokan lähtölista
→ Liu'uta taulukkoa
|
1. Nikolai Karevaara (VRL-13876) - Loge VH15-097-0006 (160 cm) 0-0 vp 2. Josefina Rosengård (VRL-05265) - Pisanji VH20-021-0029 (130 cm) 0-0 vp 3. Amelie Chaput (VRL-01436) - Vulst af Rid VH21-010-0021 (120 cm) 0-2 vp 4. Joachim Altmann (VRL-05265) - Zilverado VH20-012-0012 (160 cm) 0-2 vp 5. Ellie von Brandt (VRL-09386) - Rosengårds Kamila VH19-031-0006 (120 cm) 0-4 vp 6. Marika Pirttikangas (VRL-13006) - Rosegarden's Witchcraft VH19-031-0148 (150 cm) 0-4 vp 7. Icarus Kristiansen (VRL-01436) - Jazzdemon Lumos VH21-006-0131 (120 cm) 0-4 vp 8. Aava Heljänne (VRL-14837) - Malibu ox VH20-003-0238 (120 cm) 0-8 vp 9. Alex Kristensen (VRL-14365) - Orange Wood's Xiganth VH18-263-0001 (140 cm) 0-8 vp 10. Anton Seljavaara (VRL-11936) - Vilanna d'Azuré VH17-031-0288 (120 cm) 0-10 vp 11. Kristiina Hirvonen (VRL-13006) - Rosegarden's Rashad VH20-034-0009 (140 cm) 2 vp 12. Reija Käkiharju (VRL-11936) - Casus Belli Est VH18-301-0004 (150 cm) 4 vp 13. Heidi Näyhö (VRL-01725) - Cariad VH17-031-0425 (160 cm) 4 vp 13. Viola Gråskär (VRL-00692) - Morgai Fall VH18-012-0322 (150 cm) 4 vp 15. Zéphyrine Wright (VRL-14903) - Charmeuse IV VH20-121-0040 (160 cm) 4 vp 16. Icarus Kristiansen (VRL-01436) - Priton Religija VH20-039-0026 (150 cm) 4 vp 17. Billy Center (VRL-02207) - Fantom Hills VH18-031-0438 (140 cm) 8 vp 18. Oskari Käkiharju (VRL-11936) - A.D. Pink Pearl VH19-031-0085 (160 cm) 12 vp 19. Helga Åqvist (VRL-13006) - Limequat Cas Z VH20-272-0053 (160 cm) 12 vp |
034 Icarus Kristiansen (VRL-01436) - Jazzdemon Lumos 053 Ellie von Brandt (VRL-09386) - Rosengårds Kamila 035 Amelie Chaput (VRL-01436) - Vulst af Rid 105 Anton Seljavaara (VRL-11936) - Vilanna d'Azuré 202 Aava Heljänne (VRL-14837) - Malibu ox 015 Josefina Rosengård (VRL-05265) - Pisanji 049 Alex Kristensen (VRL-14365) - Orange Wood's Xiganth 038 Billy Center (VRL-02207) - Fantom Hills 174 Kristiina Hirvonen (VRL-13006) - Rosegarden's Rashad 036 Icarus Kristiansen (VRL-01436) - Priton Religija 150 Reija Käkiharju (VRL-11936) - Casus Belli Est 170 Viola Gråskär (VRL-00692) - Morgai Fall 175 Marika Pirttikangas (VRL-13006) - Rosegarden's Witchcraft 014 Joachim Altmann (VRL-05265) - Zilverado 086 Heidi Näyhö (VRL-01725) - Cariad 149 Nikolai Karevaara (VRL-13876) - Loge 151 Oskari Käkiharju (VRL-11936) - A.D. Pink Pearl 163 Zéphyrine Wright (VRL-14903) - Charmeuse IV 176 Helga Åqvist (VRL-13006) - Limequat Cas Z |
Luokka 8: PJ 2021 arvoluokka 120–160 cm (sponsori: Auburn Estate) 75 os., 8 sijoittuu |
Luokan lähtölista
→ Liu'uta taulukkoa
|
1. Zéphyrine Wright (VRL-14903) - Charmeuse IV VH20-121-0040 (160 cm) 0 vp 2. Oskari Käkiharju (VRL-11936) - A.D. Pink Pearl VH19-031-0085 (160 cm) 0 vp 3. Salma Stjärndahl (VRL-13360) - Bonnie KN VH15-029-0290 (120 cm) 0 vp 4. Petra Lammi (VRL-10531) - Phaidia Prime VH21-012-0052 (120 cm) 0 vp 5. Maesi Saarre (VRL-10531) - Rowandell Liberty VH21-031-0077 (120 cm) 0 vp 6. Josefina Rosengård (VRL-05265) - Pisanji VH20-021-0029 (130 cm) 0 vp 7. Nikolai Karevaara (VRL-13876) - Loge VH15-097-0006 (160 cm) 0 vp 8. Juuso Sherman (VRL-05322) - Rosengårds Pickett VH19-031-0060 (140 cm) 0 vp 9. Emilo Belcotte (VRL-05265) - Copperfrost VH18-044-0127 (150 cm) 0 vp 10. Icarus Kristiansen (VRL-01436) - Priton Religija VH20-039-0026 (150 cm) 0 vp 11. Sonja Lovell (VRL-11911) - Hera de Winter VH19-155-0007 (140 cm) 1 vp 12. Matilda Tammilehto (VRL-08817) - Esperite v. Bloom VH19-021-0027 (130 cm) 1 vp 13. Sierra Monterrosa (VRL-11124) - D.E. Dostoevsky VH21-039-0072 (120 cm) 1 vp 14. Jerita Lunden (VRL-05322) - Babblybumblybaboon VH21-012-0119 (130 cm) 1 vp 15. Milja Malmila (VRL-00692) - Kastanjan Gallant VH18-031-0499 (140 cm) 4 vp 16. Janna Kirsch (VRL-07412) - Ilia Luno VH14-044-0258 (150 cm) 4 vp 17. Petra Lammi (VRL-10531) - Everholt Supreme VH18-048-0005 (160 cm) 4 vp 18. Anamaria Antongiorgi (VRL-10531) - Corradina SWA VH21-044-0014 (120 cm) 4 vp 19. Amelie Chaput (VRL-01436) - Vulst af Rid VH21-010-0021 (120 cm) 4 vp 20. Lauri Merikanto (VRL-08817) - Livin' Las Vegaz VH19-031-003 (150 cm) 4 vp 21. Joachim Altmann (VRL-05265) - Zilverado VH20-012-0012 (160 cm) 4 vp 22. Heidi Näyhö (VRL-01725) - Cariad VH17-031-0425 (160 cm) 4 vp 23. Alex Kristensen (VRL-14365) - Orange Wood's Xiganth VH18-263-0001 (140 cm) 4 vp 24. Eveliina Joutsjoki (VRL-05175) - Hidebehind VH19-006-0031 (160 cm) 4 vp 25. Lauri Merikanto (VRL-08817) - Malachai VH18-021-0086 (140 cm) 4 vp 26. Alexiina Center (VRL-02207) - Orange Wood's Lumious VH15-054-0006 (150 cm) 4 vp 27. Aava Heljänne (VRL-14837) - Malibu ox VH20-003-0238 (120 cm) 4 vp 28. Reija Käkiharju (VRL-11936) - Casus Belli Est VH18-301-0004 (150 cm) 5 vp 29. Filippa Olsson (VRL-11911) - Everlasting VH19-155-0008 (130 cm) 5 vp 30. Jenna Ahmo (VRL-07412) - Amnesia At VH15-012-0340 (130 cm) 5 vp 31. Sylvi Sundberg (VRL-08179) - Kastanjan Kohinoor VH20-011-0184 (130 cm) 6 vp 32. Marika Pirttikangas (VRL-13006) - Rosegarden's Witchcraft VH19-031-0148 (150 cm) 6 vp 33. Helga Åqvist (VRL-13006) - Limequat Cas Z VH20-272-0053 (160 cm) 8 vp 34. Matteo Locatelli (VRL-14207) - Virago Seabreeze VH20-202-0011 (160 cm) 8 vp 35. Flynn Daley (VRL-10878) - Gleanntán Gallchobhar VH20-209-0016 (130 cm) 8 vp 36. Akseli Ruusuvuori (VRL-08179) - Ursa Major Hills VH19-031-0260 (160 cm) 8 vp 37. Rasmus Alsila (VRL-11889) - Grim Show VH21-031-0105 (130 cm) 8 vp 38. Sonja Lovell (VRL-11911) - Hellbound Cloud VH20-155-0009 (150 cm) 8 vp 39. Anton Seljavaara (VRL-11936) - Vilanna d'Azuré VH17-031-0288 (120 cm) 8 vp 40. Isak Sederström (VRL-05265) - Evanesco VH21-031-0236 (130 cm) 8 vp 41. Fanny Lång (VRL-10674) - Royal Mint VH21-021-0088 (140 cm) 8 vp 42. Alexander Rosengård (VRL-05265) - Quentin Quire VH19-044-0045 (150 cm) 8 vp 43. Alexander Rosengård (VRL-05265) - Plein de Charme E VH18-031-0160 (140 cm) 8 vp 44. Dochas Ansamaa (VRL-14810) - Prudence VH20-048-0040 (160 cm) 8 vp 45. Anamaria Antongiorgi (VRL-10531) - Arthea du Chêne Z VH21-272-0004 (130 cm) 8 vp 46. Matteo Locatelli (VRL-14207) - Vappula Amor Amor VH20-031-0090 (160 cm) 8 vp 47. Sini Sarasto (VRL-05175) - Pink Cloud Chaser VH21-011-0251 (130 cm) 9 vp 48. Joachim Altmann (VRL-11889) - Oberon Fuchs VH20-021-0028 (150 cm) 9 vp 49. Viola Gråskär (VRL-00692) - Morgai Fall VH18-012-0322 (150 cm) 10 vp 50. Kristiina Hirvonen (VRL-13006) - Rosegarden's Rashad VH20-034-0009 (140 cm) 10 vp 51. Minni Vanha-aho (VRL-10337) - Rosa Majalis VH20-031-0294 (150 cm) 12 vp 52. Icarus Kristiansen (VRL-01436) - Jazzdemon Lumos VH21-006-0131 (120 cm) 12 vp 53. Hanne Rosten (VRL-05322) - Aconcagua VH19-013-0073 (120 cm) 12 vp 54. Oliver Koosch (VRL-12320) - Dragonfruit v. Helmwald VH21-011-0090 (140 cm) 12 vp 55. Kiira Veiskonen (VRL-12320) - Cloudfield Casimiro VH21-023-0006 (130 cm) 12 vp 56. Viola Gråskär (VRL-00692) - Pomeron Fall VH18-012-0259 (150 cm) 12 vp 57. Cadi Swatson (VRL-00884) - Wenzeslaus GER VH12-066-0042 (160 cm) 12 vp 58. Josefiina Salo (VRL-07412) - Un Bacio Ancora VH21-279-0009 (140 cm) 12 vp 59. Milja Malmila (VRL-00692) - M.B. Carabella VH19-031-0067 (140 cm) 12 vp 60. Joachim Altmann (VRL-05265) - Fine Fedora VH20-121-0008 (160 cm) 12 vp 61. Matilda Tammilehto (VRL-08817) - Rosengårds Zelia VH18-031-0247 (120 cm) 12 vp 62. Cecilia Lundén (VRL-10674) - LB Mercede VH20-044-0051 (130 cm) 12 vp 63. Jeramy Raeske (VRL-01725) - Look at Snilli VH18-031-0334 (160 cm) 12 vp 64. Dmitriy Kozlov (VRL-14897) - Vagabond Valley VH21-044-0012 (150 cm) 12 vp 65. Tom Taylforth (VRL-01288) - Geninaj Dom VH14-039-0027 (150 cm) 12 vp 66. Nicole Rayman (VRL-00884) - Savinja Z VH19-272-0060 (150 cm) 12 vp 67. Oliver Koosch (VRL-12320) - Allsaints Clover Z VH21-272-0001 (160 cm) 12 vp 68. Rose O'Brien (VRL-11911) - Rushock Smoochum VH18-029-0079 (120 cm) 13 vp 69. Billy Center (VRL-02207) - Fantom Hills VH18-031-0438 (140 cm) 14 vp 70. Ellie von Brandt (VRL-09386) - Rosengårds Kamila VH19-031-0006 (120 cm) 16 vp Cecilia Blankley (VRL-01288) - Ce's Amsterdaminya VH17-039-0018 (130 cm) HYL Jaxon Skeates (VRL-05175) - Rosenkavalier VH20-153-0002 (140 cm) HYL Tomas Bengström (VRL-08179) - Toshka VH21-021-0069 (120 cm) HYL Neea Lahdenperä (VRL-02160) - Chloé Snilli VH18-029-0111 (120 cm) HYL Petra Lammi (VRL-10531) - Gabbana Krypton VH15-066-0048 (140 cm) KESK |
120 cm 177 Rose O'Brien (VRL-11911) - Rushock Smoochum 116 Tomas Bengström (VRL-08179) - Toshka 019 Maesi Saarre (VRL-10531) - Rowandell Liberty 141 Neea Lahdenperä (VRL-02160) - Chloé Snilli 018 Anamaria Antongiorgi (VRL-10531) - Corradina SWA 020 Petra Lammi (VRL-10531) - Phaidia Prime 035 Amelie Chaput (VRL-01436) - Vulst af Rid 001 Matilda Tammilehto (VRL-08817) - Rosengårds Zelia 156 Hanne Rosten (VRL-05322) - Aconcagua 203 Sierra Monterrosa (VRL-11124) - D.E. Dostoevsky 242 Salma Stjärndahl (VRL-13360) - Bonnie KN 034 Icarus Kristiansen (VRL-01436) - Jazzdemon Lumos 053 Ellie von Brandt (VRL-09386) - Rosengårds Kamila 105 Anton Seljavaara (VRL-11936) - Vilanna d'Azuré 202 Aava Heljänne (VRL-14837) - Malibu ox 130 cm 021 Anamaria Antongiorgi (VRL-10531) - Arthea du Chêne Z 182 Filippa Olsson (VRL-11911) - Everlasting 246 Cecilia Blankley (VRL-01288) - Ce's Amsterdaminya 228 Sini Sarasto (VRL-05175) - Pink Cloud Chaser 040 Flynn Daley (VRL-10878) - Gleanntán Gallchobhar 216 Cecilia Lundén (VRL-10674) - LB Mercede 059 Kiira Veiskonen (VRL-12320) - Cloudfield Casimiro 115 Jenna Ahmo (VRL-07412) - Amnesia At 138 Sylvi Sundberg (VRL-08179) - Kastanjan Kohinoor 237 Isak Sederström (VRL-05265) - Evanesco 157 Jerita Lunden (VRL-05322) - Babblybumblybaboon 160 Rasmus Alsila (VRL-11889) - Grim Show 046 Matilda Tammilehto (VRL-08817) - Esperite v. Bloom 015 Josefina Rosengård (VRL-05265) - Pisanji 140 cm 102 Josefiina Salo (VRL-07412) - Un Bacio Ancora 023 Petra Lammi (VRL-10531) - Gabbana Krypton 233 Jaxon Skeates (VRL-05175) - Rosenkavalier 185 Sonja Lovell (VRL-11911) - Hera de Winter 005 Alexander Rosengård (VRL-05265) - Plein de Charme E 221 Fanny Lång (VRL-10674) - Royal Mint 168 Milja Malmila (VRL-00692) - Kastanjan Gallant 002 Lauri Merikanto (VRL-08817) - Malachai 060 Oliver Koosch (VRL-12320) - Dragonfruit v. Helmwald 158 Juuso Sherman (VRL-05322) - Rosengårds Pickett 049 Alex Kristensen (VRL-14365) - Orange Wood's Xiganth 038 Billy Center (VRL-02207) - Fantom Hills 174 Kristiina Hirvonen (VRL-13006) - Rosegarden's Rashad 169 Milja Malmila (VRL-00692) - M.B. Carabella 150 cm 195 Dmitriy Kozlov (VRL-14897) - Vagabond Valley 109 Janna Kirsch (VRL-07412) - Ilia Luno 166 Viola Gråskär (VRL-00692) - Pomeron Fall 073 Nicole Rayman (VRL-00884) - Savinja Z 249 Tom Taylforth (VRL-01288) - Geninaj Dom 188 Sonja Lovell (VRL-11911) - Hellbound Cloud 013 Alexander Rosengård (VRL-05265) - Quentin Quire 037 Alexiina Center (VRL-02207) - Orange Wood's Lumious 161 Joachim Altmann (VRL-11889) - Oberon Fuchs 003 Lauri Merikanto (VRL-08817) - Livin' Las Vegaz 214 Emilo Belcotte (VRL-05265) - Copperfrost 223 Minni Vanha-aho (VRL-10337) - Rosa Majalis 036 Icarus Kristiansen (VRL-01436) - Priton Religija 150 Reija Käkiharju (VRL-11936) - Casus Belli Est 170 Viola Gråskär (VRL-00692) - Morgai Fall 175 Marika Pirttikangas (VRL-13006) - Rosegarden's Witchcraft 160 cm 011 Joachim Altmann (VRL-05265) - Fine Fedora 085 Jeramy Raeske (VRL-01725) - Look at Snilli 235 Eveliina Joutsjoki (VRL-05175) - Hidebehind 058 Oliver Koosch (VRL-12320) - Allsaints Clover Z 077 Cadi Swatson (VRL-00884) - Wenzeslaus GER 031 Petra Lammi (VRL-10531) - Everholt Supreme 210 Matteo Locatelli (VRL-14207) - Virago Seabreeze 093 Dochas Ansamaa (VRL-14810) - Prudence 139 Akseli Ruusuvuori (VRL-08179) - Ursa Major Hills 014 Joachim Altmann (VRL-05265) - Zilverado 086 Heidi Näyhö (VRL-01725) - Cariad 149 Nikolai Karevaara (VRL-13876) - Loge 151 Oskari Käkiharju (VRL-11936) - A.D. Pink Pearl 163 Zéphyrine Wright (VRL-14903) - Charmeuse IV 176 Helga Åqvist (VRL-13006) - Limequat Cas Z 209 Matteo Locatelli (VRL-14207) - Vappula Amor Amor |
MAA | STARTIT LUOKAT 1–7 | SIJOITUKSET LUOKAT 1–7 | SIJOITUS-% LUOKAT 1–7 | KVAALAUTUNEET ARVOLUOKKAAN | STARTIT ARVOLK | SIJOITUKSET ARVOLK | SIJOITUS-% ARVOLK |
---|---|---|---|---|---|---|---|
(FI) Suomi | 121 | 17 | 14,1 % | 34,7 % | 42 | 6 | 14,3 % |
(IE) Irlanti | 23 | 4 | 17,4 % | 17,4 % | 4 | 0 | 0 % |
(UK) Yhdistynyt Kuningaskunta | 18 | 3 | 16,7 % | 22,2 % | 4 | 1 | 25 % |
(DE) Saksa | 17 | 3 | 17,7 % | 23,5 % | 4 | 0 | 0 % |
(IT) Italia | 16 | 2 | 12,5 % | 25 % | 4 | 0 | 0 % |
(SE) Ruotsi | 10 | 3 | 30 % | 40 % | 4 | 0 | 0 % |
(BE) Belgia | 8 | 0 | 0 % | 12,5 % | 1 | 0 | 0 % |
(PR) Puerto Rico | 5 | 2 | 40 % | 40 % | 2 | 0 | 0 % |
(RU) Venäjä | 5 | 2 | 40 % | 40 % | 2 | 1 | 50 % |
(NO) Norja | 4 | 0 | 0 % | 75 % | 3 | 0 | 0 % |
(FR) Ranska | 4 | 1 | 25 % | 25 % | 1 | 0 | 0 % |
(EE) Viro | 4 | 0 | 0 % | 0 % | -- | -- | -- |
(US) Yhdysvallat | 4 | 0 | 0 % | 0 % | -- | -- | -- |
(AU) Australia | 2 | 0 | 0 % | 0 % | -- | -- | -- |
(CA) Kanada | 2 | 1 | 50 % | 100 % | 2 | 0 | 0 % |
(CH) Sveitsi | 2 | 0 | 0 % | 0 % | -- | -- | -- |
(NL) Alankomaat | 1 | 0 | 0 % | 0 % | -- | -- | -- |
(AR) Argentiina | 1 | 0 | 0 % | 100 % | 1 | 0 | 0 % |
(ES) Espanja | 1 | 0 | 0 % | 0 % | -- | -- | -- |
(LV) Latvia | 1 | 1 | 100 % | 100 % | 1 | 0 | 0 % |
(PL) Puola | 1 | 0 | 0 % | 0 % | -- | -- | -- |
Tulos | Sijat yhteensä | Tähdet yhteensä | Tähdet A | Tähdet B | Tähdet C | Sijoitus A | Sijoitus B | Sijoitus C |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Salma Stjärndahl (VRL-13360) - Bonnie KN (120 cm) | 7 | 15 | 5 | 5 | 5 | 2 | 4 | 1 |
2. Alexander Rosengård (VRL-05265) - Quentin Quire (150 cm) | 15 | 13 | 5 | 5 | 3 | 1 | 1 | 13 |
3. Emilo Belcotte (VRL-05265) - Copperfrost (150 cm) | 18 | 14 | 4 | 5 | 5 | 6 | 9 | 3 |
4. Alexiina Center (VRL-02207) - Orange Wood's Lumious (150 cm) | 21 | 13 | 5 | 5 | 3 | 4 | 2 | 15 |
5. Jenna Ahmo (VRL-07412) - Amnesia At (130 cm) | 23 | 13 | 4 | 5 | 4 | 7 | 6 | 10 |
6. Oliver Koosch (VRL-12320) - Dragonfruit v. Helmwald (140 cm) | 24 | 14 | 5 | 5 | 4 | 5 | 10 | 9 |
7. Rasmus Alsila (VRL-11889) - Grim Show (130 cm) | 25 | 14 | 4 | 5 | 5 | 16 | 7 | 2 |
8. Matteo Locatelli (VRL-14207) - Virago Seabreeze (160 cm) | 26 | 12 | 4 | 5 | 3 | 12 | 3 | 11 |
9. Lauri Merikanto (VRL-08817) - Livin' Las Vegaz (150 cm) | 30 | 13 | 4 | 5 | 4 | 17 | 8 | 5 |
10. Sierra Monterrosa (VRL-11124) - D.E. Dostoevsky (120 cm) | 31 | 12 | 5 | 4 | 3 | 3 | 12 | 16 |
11. Matilda Tammilehto (VRL-08817) - Rosengårds Zelia (120 cm) | 34 | 12 | 4 | 4 | 4 | 13 | 15 | 6 |
12. Hanne Rosten (VRL-05322) - Aconcagua (120 cm) | 36 | 12 | 4 | 4 | 4 | 9 | 20 | 7 |
12. Matilda Tammilehto (VRL-08817) - Esperite v. Bloom (130 cm) | 36 | 12 | 4 | 4 | 4 | 10 | 18 | 8 |
14. Isak Sederström (VRL-05265) - Evanesco (130 cm) | 40 | 11 | 4 | 4 | 3 | 8 | 13 | 19 |
15. Akseli Ruusuvuori (VRL-08179) - Ursa Major Hills (160 cm) | 45 | 10 | 3 | 4 | 3 | 22 | 11 | 12 |
16. Milja Malmila (VRL-00692) - Kastanjan Gallant (140 cm) | 48 | 11 | 4 | 5 | 2 | 18 | 5 | 25 |
17. Juuso Sherman (VRL-05322) - Rosengårds Pickett (140 cm) | 49 | 11 | 4 | 4 | 3 | 19 | 16 | 14 |
18. Milja Malmila (VRL-00692) - M.B. Carabella (140 cm) | 53 | 11 | 4 | 4 | 3 | 11 | 19 | 23 |
19. Sylvi Sundberg (VRL-08179) - Kastanjan Kohinoor (130 cm) | 54 | 11 | 3 | 3 | 5 | 25 | 25 | 4 |
20. Minni Vanha-aho (VRL-10337) - Rosa Majalis (150 cm) | 55 | 10 | 4 | 3 | 3 | 14 | 24 | 17 |
21. Lauri Merikanto (VRL-08817) - Malachai (140 cm) | 56 | 11 | 4 | 4 | 3 | 21 | 17 | 18 |
22. Joachim Altmann (VRL-11889) - Oberon Fuchs (150 cm) | 59 | 10 | 3 | 4 | 3 | 24 | 14 | 21 |
23. Jerita Lunden (VRL-05322) - Babblybumblybaboon (130 cm) | 61 | 9 | 4 | 3 | 2 | 15 | 22 | 24 |
24. Kiira Veiskonen (VRL-12320) - Cloudfield Casimiro (130 cm) | 69 | 9 | 4 | 3 | 2 | 20 | 23 | 26 |
24. Dochas Ansamaa (VRL-14810) - Prudence (160 cm) | 69 | 9 | 3 | 3 | 3 | 23 | 26 | 20 |
24. Matteo Locatelli (VRL-14207) - Vappula Amor Amor (160 cm) | 69 | 9 | 3 | 3 | 3 | 26 | 21 | 22 |
Tulos | Sijat yhteensä | Tähdet yhteensä | Tähdet A | Tähdet B | Tähdet C | Sijoitus A | Sijoitus B | Sijoitus C |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Nikolai Karevaara (VRL-13876) - Loge (160 cm) | 3 | 15 | 5 | 5 | 5 | 1 | 1 | 1 |
2. Josefina Rosengård (VRL-05265) - Pisanji (130 cm) | 6 | 15 | 5 | 5 | 5 | 2 | 2 | 2 |
3. Amelie Chaput (VRL-01436) - Vulst af Rid (120 cm) | 14 | 14 | 5 | 5 | 4 | 7 | 3 | 4 |
4. Joachim Altmann (VRL-05265) - Zilverado (160 cm) | 14 | 13 | 5 | 4 | 4 | 4 | 4 | 6 |
5. Ellie von Brandt (VRL-09386) - Rosengårds Kamila (120 cm) | 18 | 13 | 5 | 4 | 4 | 5 | 6 | 7 |
6. Marika Pirttikangas (VRL-13006) - Rosegarden's Witchcraft (150 cm) | 20 | 14 | 5 | 4 | 5 | 9 | 8 | 3 |
7. Icarus Kristiansen (VRL-01436) - Jazzdemon Lumos (120 cm) | 21 | 13 | 5 | 4 | 4 | 6 | 5 | 10 |
8. Aava Heljänne (VRL-14837) - Malibu ox (120 cm) | 25 | 13 | 5 | 4 | 4 | 10 | 7 | 8 |
9. Alex Kristensen (VRL-14365) - Orange Wood's Xiganth (140 cm) | 26 | 12 | 5 | 4 | 3 | 3 | 9 | 14 |
10. Anton Seljavaara (VRL-11936) - Vilanna d'Azuré (120 cm) | 28 | 12 | 5 | 3 | 4 | 8 | 15 | 5 |
11. Kristiina Hirvonen (VRL-13006) - Rosegarden's Rashad (140 cm) | 36 | 11 | 4 | 3 | 4 | 14 | 13 | 9 |
12. Reija Käkiharju (VRL-11936) - Casus Belli Est (150 cm) | 39 | 12 | 4 | 4 | 4 | 16 | 12 | 11 |
13. Heidi Näyhö (VRL-01725) - Cariad (160 cm) | 39 | 11 | 4 | 3 | 4 | 11 | 16 | 12 |
13. Viola Gråskär (VRL-00692) - Morgai Fall (150 cm) | 39 | 11 | 4 | 4 | 3 | 13 | 11 | 15 |
15. Zéphyrine Wright (VRL-14903) - Charmeuse IV (160 cm) | 42 | 11 | 4 | 3 | 4 | 15 | 14 | 13 |
16. Icarus Kristiansen (VRL-01436) - Priton Religija (150 cm) | 43 | 11 | 4 | 4 | 3 | 17 | 10 | 16 |
17. Billy Center (VRL-02207) - Fantom Hills (140 cm) | 50 | 10 | 4 | 3 | 3 | 12 | 19 | 19 |
18. Oskari Käkiharju (VRL-11936) - A.D. Pink Pearl (160 cm) | 53 | 9 | 3 | 3 | 3 | 19 | 17 | 17 |
19. Helga Åqvist (VRL-13006) - Limequat Cas Z (160 cm) | 54 | 9 | 3 | 3 | 3 | 18 | 18 | 18 |
Tuomaroinneista: Tuomarit ovat ensin pisteyttäneet kunkin tuotoksen muihin vertaamatta tähdin 1–5. Sitten tuotokset on asetettu sijoitusjärjestykseen 1–19 niin, että saman tähtimäärän saaneet ovat peräkkäin. Lopullisissa tuloksissa mahdollisimman pieni sijoitusten yhteisluku ja tähtien mahdollisimman suuri yhteismäärä ratkaisivat. Sijoitukset ovat tuloksen kannalta ensisijaisia (objektiivisempi ja enemmän eroja), sillä tähtien määrän ja tiukkuuslinjan on jokainen tuomari päättänyt itse.