Power Jump 2019 ohjelma & tapahtumat
Edeltävien viikkojen ohjelma
Power Jumpiin valmistavat valmennukset
(kaikki saavat järjestää, ketjuun pääsee kirjoittamaan rekisteröitymättä)
Lähisukuisten hevosten ERJ-estekilpailut ke 24.7.2019 tulokset!
Nuorten irtohypytystilaisuus to 25.7.2019 vip 25.7.
Perjantai 26.7.2019
klo 09-09.30 Luokkien 1-2 ratakävelyklo 10-12.00 Luokkien 1-2 perusradat
Luokka 1. 033 Vilhelmiina Ylikulju - Melchior HMS 4vp 001 Anton Pricks - Didgeridoo 0vp! 002 Kitty Loop - Zirafe 12vp 017 Selina Valentín - Crywor de Vallée 0vp! 034 Vilhelmiina Ylikulju - Twinkle Toes ROI 4vp 043 Julia Luoti - Valerie 0vp! 054 Jeremiah Nykvist - Copperfrost 0vp! 055 Annabelle Paju - Panthera 4vp 062 Milja - M.B. Lemonetta 0vp! 064 Disa Sund - Sjöbackas Caravela 8vp 073 Anna Sare - Euphoric Tranquility IWB 4vp 083 Kristian Berg - Million Miles 0vp! 085 Piia Ihantoja - Aim Civvies Prime 12vp 086 Ada Granstad - Underground 8vp 087 Jonna Väisälä - Tuiskulan Arsenikki 8vp
Luokka 2. 003 Alexiina Center - Lovex Z 0vp! 019 Julia Whitton - Groot Bouquet 0vp! 020 Luna Lefévre - Falconer 4vp 021 Sydney Collins - Orange Wood's Xiganth 4vp 044 Suvi Toivanen - Crushcrushcrush xx 0vp! 047 Josefina Rosengård - Cariad 0vp! 067 Rasmus Alsila - Carolin D'Angoulis 8vp 056 Cee Blankley - Ce's Amsterdaminya 8vp 057 Tom Taylforth - Dumdum UN 0vp! 065 Disa Sund - Karkadann 0vp! 066 Linnea Korkeakangas - Tuff E Nuff Zippo 8vp 068 Rasmus Alsila - Sandwich Superman W 14vp 010 Tuire - Nadirganj 0vp! 077 Veera Nietosmaa - Everholt Polar Nights 8vp 084 Kristian Berg - Misery Business xx 8vp 088 Piia Ihantoja - Spiderspot 4vp 089 Ada Granstad - Rambock Prime 4vp
klo 14-17.00 Luokkien 3-6 perusradat
Luokka 3. 036 Marja Koppa - Rosengårds Trinket 0vp! 045 Julia Luoti - Caelicola Lumos 12vp 046 Lukas Niemenpää - Ghost Buster RIB 0vp! 058 Cee Blankley - Ce's Berlinea 8vp 063 Milja - M.B. Acapulco 0vp! 074 Aatu Ahlström - Santorini Sun 0vp! 078 Tomas Bengström - M.B. Louis 0vp! 090 Ekaterina Golovka - Untold Unity BE 0vp! 091 Anamaria Antongiorgi - Gabbana Krypton 0vp! 092 Jacki Cartagena - Pyronine Prime 0vp!
Luokka 4. 069 Joachim Altmann - Alena 8vp 022 Alex Kristensen - Brokeback Devil in Me 4vp 059 Tom Taylforth - Ce's Shonena 8vp 037 Jasmin Siltala - Zorine Fair 0vp! 070 Joachim Altmann - Zilverado 0vp! 079 Sylvi Sundberg - Nebula Hills 0vp! 080 Akseli Ruusuvuori - Dunholmes Hills 0vp! 093 Jacki Cartagena - Hexagon Prime 4vp
Luokka 5. 060 Tom Taylforth - Scorpse Bride Dom 0vp! 038 Hannes Savioja - Joeyuse 0vp! 011 Tuire - Infinite vd Elixir 12vp 061 Tom Taylforth - Valiant Lucien 0vp! 081 Sylvi Sundberg - Utah Hills 8vp 082 Akseli Ruusuvuori - Kastanjan Catmint 0vp! 094 Andy Toyne - Maldwyn Avgas 0vp! 095 Piia Ihantoja - Everholt Kopeck 4vp 096 Anamaria Antongiorgi - Incognito 8vp 097 Ekaterina Golovka - Rendezvous Ley 4vp
Luokka 6. 004 Billy Center - Marvelous Magic 51 120 cm 4vp 012 Amelie Chaput - Gepard VEC 120 cm 0vp! 013 Icarus Kristiansen - Jazzbomb Lumos xx 120 cm 0vp! 014 Joonas Hopealinna - Mr Smarty Pants 5594 xx 120 cm 0vp! 018 Tijs Schepper - Tournai 120 cm 0vp! 023 Alex Kristensen - Orange Wood's Lovemix Z 120 cm 0vp! 025 Ellie von Brandt - Leafocean Zei 120 cm 8vp 030 Lauri Merikanto - Livin' Las Vegaz 120 cm 12vp 048 Josefina Rosengård - Pisanji 120 cm 0vp! 028 Inka Lehtimäki - Whitesnake STC 120 cm 0vp! 029 Matilda Tammilehto - Esperite v. Bloom 120 cm 0vp! 039 Juuso Sherman - Rosengårds Pickett 120 cm 4vp 049 Josefina Rosengård - Tigraine 120 cm 0vp! 053 Jonathan Raynott - Vilanna d'Azuré 120 cm 4vp 071 Rasmus Alsila - Bertram 120 cm 0vp! 031 Lauri Merikanto - Malachai 130 cm 4vp 050 Alexander Rosengård - Plein de Charme E 130 cm 0vp! 035 Jeremiah Nykvist - Tranquille K 130 cm 0vp! 026 Mikael Gren - Beatrix v. Helmwald 140 cm 4vp 009 Isabella Sokka - Balaclava xx 140 cm 4vp 024 Luna Lefévre - JB Palette 140 cm 8vp 032 Lauri Merikanto - Vargaz 140 cm 8vp 041 Verneri Kaajapuro - Calaggio 140 cm 0vp! 027 Mikael Gren - klp Luminous Vanity 140 cm 12vp 051 Alexander Rosengård - Quentin Quire 140 cm 0vp! 072 Rasmus Alsila - No Duchess 140 cm 4vp 076 Sylvi Sundberg - Kastanjan Petite Fleur 140 cm 0vp! 006 Risto Kalvakka - Bux 150 cm 0vp! 007 Oskari Käkiharju - Eucarya Salt & Shotguns 150 cm 12vp 008 Jesse Aro - Cranleigh Cha-Cha 150 cm 4vp 015 Theodore Lindsay - Texas Hold 'Em STC 150 cm 12vp 040 Juuso Sherman - Artilleroy 150 cm 0vp! 052 Alexander Rosengård - Grosvenor de Cheney 150 cm 0vp! 005 Alexiina Center - Orange Wood's Lumious 160 cm 0vp! 016 Jeramy Raeske - Look at Snilli 160 cm 0vp! 042 Verneri Kaajapuro - Hateyouloveyou 21 160 cm 0vp! 075 Matteo Locatelli - Kastanjan Uthopia 160 cm 4vp
klo 19-20.00 Rentouttava jooga ratsastajille Auburnin ruusupuutarhassa
Klikkaa perusratojen sekä uusintojen kohdalta nähdäksesi tulokset lähtöjärjestyksessä.
Luokan 6 (tuotosluokka) ratsastajat osallistuvat ratakävelyyn tarinoissa valitun hyppykorkeutensa mukaan, mutta luokka itsessään on oma erikoisluokkansa, jossa korkeutta vaihdellaan. Kyseisen luokan ratsastajat kvaalautuvat suoraan arvoluokkaan aiempien kilpatulostensa perusteella.
Lauantai 27.7.2019
klo 09-09.30 Uusinnan ratakävely kaikilleklo 10-11.30 Uusinnat, luokat 1-2
Luokka 1. 001 Anton Pricks - Didgeridoo 4vp 017 Selina Valentín - Crywor de Vallée 0vp! 043 Julia Luoti - Valerie 4vp 054 Jeremiah Nykvist - Copperfrost 4vp 062 Milja - M.B. Lemonetta 0vp! 083 Kristian Berg - Million Miles 8vp
Luokka 2. 003 Alexiina Center - Lovex Z 0vp! 019 Julia Whitton - Groot Bouquet 8vp 044 Suvi Toivanen - Crushcrushcrush xx 4vp 047 Josefina Rosengård - Cariad 4vp 057 Tom Taylforth - Dumdum UN 0vp! 065 Disa Sund - Karkadann 0vp! 010 Tuire - Nadirganj 4vp
klo 12-13.30 Uusinnat, luokat 3-6
Luokka 3. 036 Marja Koppa - Rosengårds Trinket 0vp! 046 Lukas Niemenpää - Ghost Buster RIB 4vp 063 Milja - M.B. Acapulco 0vp! 074 Aatu Ahlström - Santorini Sun 0vp! 078 Tomas Bengström - M.B. Louis 4vp 090 Ekaterina Golovka - Untold Unity BE 4vp 091 Anamaria Antongiorgi - Gabbana Krypton 8vp 092 Jacki Cartagena - Pyronine Prime 12vp
Luokka 4. 037 Jasmin Siltala - Zorine Fair 0vp! 070 Joachim Altmann - Zilverado 4vp 079 Sylvi Sundberg - Nebula Hills 8vp 080 Akseli Ruusuvuori - Dunholmes Hills 4vp
Luokka 5. 060 Tom Taylforth - Scorpse Bride Dom 4vp 038 Hannes Savioja - Joeyuse 4vp 061 Tom Taylforth - Valiant Lucien 8vp 082 Akseli Ruusuvuori - Kastanjan Catmint 8vp 094 Andy Toyne - Maldwyn Avgas 8vp
Luokka 6. 012 Amelie Chaput - Gepard VEC 120 cm 0vp! 013 Icarus Kristiansen - Jazzbomb Lumos xx 120 cm 4vp 014 Joonas Hopealinna - Mr Smarty Pants 5594 xx 120 cm 4vp 018 Tijs Schepper - Tournai 120 cm 0vp! 023 Alex Kristensen - Orange Wood's Lovemix Z 120 cm 12vp 048 Josefina Rosengård - Pisanji 120 cm 8vp 028 Inka Lehtimäki - Whitesnake STC 120 cm 12vp 029 Matilda Tammilehto - Esperite v. Bloom 120 cm 8vp 049 Josefina Rosengård - Tigraine 120 cm 0vp! 071 Rasmus Alsila - Bertram 120 cm 8vp 050 Alexander Rosengård - Plein de Charme E 130 cm 4vp 035 Jeremiah Nykvist - Tranquille K 130 cm 8vp 041 Verneri Kaajapuro - Calaggio 140 cm 0vp! 051 Alexander Rosengård - Quentin Quire 140 cm 0vp! 076 Sylvi Sundberg - Kastanjan Petite Fleur 140 cm 0vp! 006 Risto Kalvakka - Bux 150 cm 4vp 040 Juuso Sherman - Artilleroy 150 cm 4vp 052 Alexander Rosengård - Grosvenor de Cheney 150 cm 4vp 005 Alexiina Center - Orange Wood's Lumious 160 cm 4vp 016 Jeramy Raeske - Look at Snilli 160 cm 0vp! 042 Verneri Kaajapuro - Hateyouloveyou 21 160 cm 0vp!
klo 15-16 Power Jump -mestaruusluokka
klo 18-02 Viralliset after ride -juhlat
Sunnuntai 28.7.2019
klo 10-13 Power Jump brunssi Koivun majatalolla
Kilpailukanslia
Kilpailutiedote
Ratapiirrokset
Tapahtuman topic Keskusta-foorumilla
Tapahtuma Auburnin foorumilla #powerjump2019